Natalia Wiszniewska

Witaj na blogu Wiszniówka!

 

Mam na imię Natalia. Jestem dziennikarką. Piszę o kuchni, zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. Jestem fanką prostego gotowania z sezonowych, ogólnodostępnych składników.

Poprzez moje przepisy i artykuły pokazuję, jak małymi krokami dojść do wielkich zmian w sposobie gotowania i odżywiania się całej rodziny. Pokazuję, jak gotować prosto i zdrowo, bez stawania na rzęsach.

To, co jemy od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego moją małą, osobistą misją jest przekonywać niedowiarków, że warzywa i owoce dają się lubić 🙂 Pomagam oswoić i polubić warzywa. Szczególnie mocno koncentruję się na temacie żywienia dzieci. Wspieram przepisami również rodziców dzieci z alergiami pokarmowymi.

W swojej pracy dziennikarskiej miałam okazję poznać zarówno ekspertów od karmienia dzieci, jak i rodziny, które mierzą się z różnymi trudnościami w tym temacie. Owocem tych spotkań był program “Niejadki i inne przypadki”, do którego napisałam scenariusz i który prowadziłam. Program miał emisję na antenie TVP ABC w latach 2014-2016.

Jestem także autorką książki pt. “Jak karmić dzieci, by jadły chętnie i zdrowo”, która ukazała się w 2017 roku, nakładem wydawnictwa Sensus. To poradnik dla rodziców, który jest efektem moich rozmów o  karmieniu dzieci z trzema ekspertkami: terapeutką karmienia, dietetyczką i psycholożką. W książce jest też sporo moich sprawdzonych przepisów.

Na blogu chętnie dzielę się przepisami, kulinarnymi poradami, spostrzeżeniami, fajnymi książkami oraz rozmowami z inspirującymi ludźmi.

Zapraszam Cię do mojej kuchni! 🙂

Program “Niejadki i inne przypadki” TVP ABC 

 

Książka “Jak karmić dzieci, by jadły chętnie i zdrowo”.