pasta z jajkiem i tuńczykiem
Drugie śniadanie Pasty do chleba Przepisy Śniadania

Pasta z awokado z jajkiem i tuńczykiem

To pyszna i zdrowa pasta do kanapek, którą możesz przygotować razem z dzieckiem. Pasta z awokado z jajkiem i tuńczykiem jest niezwykle odżywcza i pomaga polubić nie tylko awokado, ale też ryby. 

Kiedy dzieci się nudzą, można dać im coś do “dziobania” w kuchni. Przykładowo, takie avocado zmiażdżyć widelcem, albo zaproponować zabawę w ostateczne starcie z jajkiem ugotowanym na twardo, które należy rozkruszyć w drobny mak.. Dziecko szczęśliwe i matka również: ma mniej do krojenia.

Dziś taki właśnie przepis Wam polecam: pastę z awokado z jajkiem można wykonać na trzy pary zwinnych rączek. Będzie przy tym kupa śmiechu i mnóstwo zdrowego jedzenia.

pasta z awokado z jajkiem i tuńczykiem

Dlaczego warto? Przede wszystkim dla jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, których źródłem jest awokado. Warto wykorzystywać ten owoc w różnych przepisach, bo wtedy zwiększamy szansę na to, że w którejś wersji dziecko polubi ten niezwykle wartościowy owoc. Drugim  cennym składnikiem w tej paście jest tuńczyk – jako źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, więc mamy tutaj mocne zestawienie!

PASTA Z AWOKADO Z JAJKIEM I TUŃCZYKIEM

Składniki:

  • 1 dojrzałe avocado
  • 1 puszka tuńczyka dobrej jakości (w sosie własnym)
  • 2 jajka ugotowane na twardo
  • 1 ząbek czosnku (można pominąć lub zastąpić np. szczypiorkiem)
  • sok z 1/2 cytryny
  • garść świeżo ściętego szczypiorku lub zielonej cebulki
  • sól do smaku

Wykonanie:

Miąższ avocado wydrążamy łyżką, a następnie dokładnie rozdrabniamy widelcem i mieszamy z sokiem z cytryny. Jajka kroimy w drobną kostkę albo też rozgniatamy widelcem, dodajemy do avocado.  Dodajemy także odciśniętego z zalewy tuńczyka oraz ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę (lub bardzo drobno posiekany). Na końcu solimy i dokładnie mieszamy. Posypujemy posiekanym szczypiorkiem.

[FM_form id=”3″]

[instagram-feed]