Napoje, koktajle O Zdrowiu Przepisy

Napój na upały i.. płaski brzuch.

To najlepszy napój na upały, jaki znam. Wystarczy dodać do zwykłej wody kilka składników, by zamieniła się w napój, który pomaga na płaski brzuch, a przy tym jest niezwykle orzeźwiający i nawadniający. Mowa o wodzie z dodatkiem ogórka i cytryny. Ja wzbogaciłam ją jeszcze o rozmaryn i miętę, a zamiast cytryny użyłam limonki.

woda na upaly
woda na upały

 

W okresie letnim marzymy o tym, by zrzucić parę kilogramów. Zmiany warto wprowadzać małymi krokami. Jednym z nich może być codzienne picie wody z dodatkiem ogórka i cytryny. Napój taki może pomóc uregulować apetyt i skutecznie gasi pragnienie. Dodatek ogórka zapewnia przy tym nasycenie wody dodatkowymi składnikami odżywczymi, takimi jak m.in.: potas, wapń czy witaminy A i C.

W czasie upałów musimy koniecznie pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, zwłaszcza jeśli chodzi dzieci. Różne dodatki pomagają nadać wodzie nietypowy smak i zachęcić do picia tych, którzy nie lubią zwykłej wody. Często eksperymentuję w domu z dodatkami do wody, jednak ten skład, który dziś Wam prezentuję, zdecydowanie jest najbardziej przez nas lubiany.  Według mnie nie ma lepszego napoju na lato!

ORZEŹWIAJĄCY NAPÓJ NA UPAŁY

Składniki:

4 litry wody

3 limonki

1 duży, świeży ogórek

2 gałązki świeżego rozmarynu

2 garście liści mięty

Wykonanie:

Wodę wlewamy do dzbanka lub innego większego pojemnika. Ogórka kroimy na plastry lub wstążki, np. przy pomocy szerokiej obieraczki do warzyw tego typu. (nie obieramy ze skórki) i wrzucamy do wody. Dwie limonki kroimy w plastry i również wrzucamy. Z trzeciej limonki wyciskamy sok do szklanki, dodając garść liści mięty, które następnie dokładnie ugniatamy łyżką, by wydobyć miętowy smak. Wlewamy powstały sok do dzbanka. Dodajemy rozmaryn i pozostałe liście mięty. Wszystko mieszamy i odstawiamy na około godzinę (najlepiej do lodówki), by smaki mogły się wymieszać. Podajemy z kostkami lodu.

orzeźwiająca woda na upały

 

oczyszczająca woda z ogórkiem, limonką, miętą i rozmarynem.
Oczyszczająca woda z ogórkiem, limonką, miętą i rozmarynem.

facebook

[FM_form id=”3″]

[instagram-feed]