Napoje, koktajle

Przepyszny koktajl owocowy bez cukru, z sokiem z buraka

Ten koktajl owocowy najlepiej sprawdza się w upalne dni, gdy chcemy się ochłodzić, nasycić i wzmocnić. Często używam go jako alternatywy dla lodów dla dzieci. Intensywny, owocowy smak, przełamany sokiem z buraka nie wymaga dodatkowego dosładzania białym cukrem, co jest jego niewątpliwym plusem.

Mam wrażenie, że w lecie dzieci mogłyby się żywić tylko lodami 😉 Ja generalnie lodów nie zabraniam, ale wszystko jednak musi mieć swój umiar. Dlatego nie chodzimy na lody codziennie, ale też nie szczędzimy sobie pyszności z owocami w roli głównej. Dość często robię m.in. właśnie koktajle owocowe, które są uwielbiane przez dzieci.

Jak sprawić, by koktajl zaspokoił “lodową” potrzebę, czyli by dobrze chłodził i wybornie smakował? Otóż wystarczy użyć do jego przygotowania mrożonych owoców. Wszystkie pozostałe składniki powinny być uprzednio schłodzone w lodówce. Koktajle są nie tylko pyszne, ale też są sycące, a jak wiadomo w upalne dni czasem wolimy się napić czegoś chłodnego, niż zjeść konkretny posiłek.

Serdecznie Was zapraszam na szklaneczkę chłodnego orzeźwienia 🙂

KOKTAJL OWOCOWY BEZ BIAŁEGO CUKRU, Z SOKIEM Z BURAKA

Składniki:

  • 200 g mrożonych malin
  • 400 g mrożonych truskawek
  • 500 ml maślanki
  • 250 ml soku z buraka
  • 2 banany

Wykonanie:

Do kielicha blendera wlewamy maślankę i sok z buraka. Dodajemy mrożone mainy i truskawki oraz banany (uprzednio obrane i pokrojone na mniejsze kawałki).

Wszystko dokładnie miksujemy do momentu, a uzyskamy gładki koktajl. Podajemy od razu po przygotowaniu. Smacznego! 🙂

[FM_form id=”3″]

[instagram-feed]